VW Polo1,4 TSi 150 BlueGT DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2016 |
| Kilometertal | 202.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, læderrat, delalcantaraindtræk, stofindtræk, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, xenonlys, led kørelys, tågelygter, bi-xenon, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fuldaut. klima, fartpilot, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, cd/radio, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, træthedsregistrering, lygtevasker, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, isofix, dæktryksmåler, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 259.220 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.238 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 442 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED Kørelys |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Lygtevasker |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Bi-xenon | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Delalcantaraindtræk | Tågelygter |
| Delkunstlæderindtræk | Tonede ruder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Xenonlygter |
| Fjernb. centrallås |