VW Polo1,4 TDi 90 Comfortline BMT 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2016 |
| Kilometertal | 189.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,4 km/l |
| CO2 udledning | 98 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/230 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Vi holder åbent i påsken 🐣
Skærtorsdag: 10–13
Langfredag: 10–13
Påskedag: 10–13
2. påskedag: 10–13
⭐️ BLIV GODT KØRENDE FOR EN LAV MÅNEDLIG YDELSE OG FOR 0 KR I UDBETALING ⭐️
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Markedets mest attraktive finansieringsmuligheder, med og uden udbetaling.
📆 Hurtig sagsbehandling – få bilen med hjem samme hverdag.
⚙️ Autoriseret Fragus Forhandler – Danmarks absolut bedste forsikring med dækning i hele Europa, samt frit værkstedsvalg.
🚘 BOOKING:
*Book din besigtigelse/prøvekørsel inden eller uden for åbningstid på tlf. 71 99 91 77
🚘 Vi tager naturligvis din nuværende bil i bytte.
✅ Hos os er der ingen høje forhandleravancer, kun en rimelig pris for både køber og sælger.
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ Leveres nysynet
✔️ Undervognsbehandlet
✔️ Anhængertræk
✔️ Adaptiv Fartpilot
✔️ Træthedsregistrering
✔️ Nødbremseassistent
✔️ LED forlygter
✔️ Fuldautomatisk klimaanlæg
✔️ Sædevarme
✔️ Håndfri telefon samt musikstreaming via bluetooth
✔️ Infotainment skærm
✔️ Regn- og lyssensor
✔️ El-justerbare sidespejle m. varme
✔️ Isofix
✔️ Tågelygter for & bag
*Angivne finansieringsforslag er med forbehold for renteændring og kreditgodkendelse.
Vognnr: 0579
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 195.895 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.151 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 519 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Højdejust. forsæde |
| Aut. nedbl. bakspejl | Isofix |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Læderrat |
| Automatisk nødbremsesystem | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| CD | Regnsensor |
| CD afspiller | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC |