VW Polo1,2 TSi 110 Highline DSG BMT 5d
Kontantpris
119.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2015 |
| Produceret | 2/2015 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/175 nm |
| Acceleration | 9,3 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
SÆRLIGT UDSTYR
– Sort lakering
– Adaptiv fartpilot
– Opvarmet sæder
– Automatgear
– 17" letmetalfælge
– Automatisk klimaanlæg
– Læderrat
– Træthedsregistrering
– DK Pakke
Oprettelsesgebyr: kr. 4.000 – eks. moms
Panthaverdeklaration: kr. 1.200 – eks. moms
Der tages forbehold for tastefejl. Kontakt os på +45 72 311 000 Kontakt os for flere informationer. Enhver kontrakt beror på en positiv kreditgodkendelse.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 243.101 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.163 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 417 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Pilotsæder |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. forsæde |