VW Polo1,2 TDi 75 BlueMotion 5d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2012 |
| Kilometertal | 353.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,4 km/l |
| CO2 udledning | 90 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/180 nm |
| Acceleration | 13,9 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, læderrat, højdejust. førersæde, vinterhjul, el-sidespejle, tågelygter, mørktonede ruder i bag, træk, aircondition, fartpilot, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, cd/radio, isofix, airbag, esp, antispin, aux tilslutning
ENGROS
VW Polo 1.2 TDI Bluemotion
✔ Samme ejer siden 2013
✔ Fartpilot
✔ Vægtafgift 520 kr. hver halve år
✔ Træk
✔ Aircondition
Tidligere reg. nr. : AD35491
Rigtig pæn og velholdt VW Polo 1.2 TDI Bluemotion i sølvgråmetal, som fremstår flot kosmetisk og kører fantastisk.
Bilen har haft samme ejer siden 2013 og er passet løbende.
Motor og gear fungerer, som de skal, og bilen kører godt uden problemer.
Bilen har træk, og alle service er dokumenteret indtil 2022.
Bilen skal til syn, men umiddelbart er der ikke meget at komme efter.
⚠️ Salgsvilkår
Sælges engros til CVR-nummer,
uden garanti eller reklamationsret.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 178.898 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.050 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| AUX tilslutning | Mørktonede ruder i bag |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-ruder | Tågelygter |
|---|---|
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Vinterhjul |
| Fjernb. centrallås |