VW Polo1,0 TSi 95 BlueMotion 5d
Kontantpris
82.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2016 |
| Kilometertal | 139.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
- PÆN OG VELHOLDT
- NYSYNET D. 26.03.2026
- GOD SERVICE HISTORIK
- MED STOR SKÆRM
- AIRCONDITION
- NAVIGATION
- FARTPILOT
- SÆDEVARME
- BLUETOOTH
- ARMLÆN
- SOMMERDÆK PÅ ALUFÆLGE
- BRUGTE VINTERDÆK MEDFØLGER
kørecomputer, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, isofix, db. airbags, esp, navigation, usb-a tilslutning, aux tilslutning, tågelygter, sædevarme, el-ruder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 173.700 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.111 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 469 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
|---|---|
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |