VW Polo1,0 TSi 95 BlueMotion 5d
Kontantpris
79.100 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2016 |
| Kilometertal | 150.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/160 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Økonomisk benzinbil, Halvårlig vægtafgift på kun 460kr. Aircondition, Bluetooth, Sædevarme, Fartpilot og meget mere
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 173.700 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.111 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 469 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Airbags | Musikstreaming via bluetooth |
| Aircondition | Sædebetræk, stof |
| Antispin | Sædevarme |
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
|---|---|
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Isofix |