VW Passat2,0 TSi 280 Highline Variant DSG 4Motion 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2016 |
| Kilometertal | 101.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,9 km/l |
| CO2 udledning | 165 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.140 kr. / år |
| Ydelse | 280 hk/350 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
DENNE BIL LEVERES MED 12 MDR. GOSAFE PREMIUM PAKKE.
LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET.
BEMÆRK UDSTYR.
✔️4MOTION MED 280 HK
✔️ADAPTIV-FARTPILOT.
✔️AMBIENT BELYSNING.
✔️BAKKAMERA.
✔️PARKERINGSSENSOR FOR OG BAG
✔️TOUCHSKRÆM INKL. CARPLAY OG ANDROID AUTO.
✔️TRÆTHEDSREGISTRERING.
✔️SKILTEGENKENDELSE.
✔️AFTAG.TRÆK.
✔️FULD LED FORLYGTER.
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, el indst. førersæde, splitbagsæde, 17" alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, automatgear, ratgearskifte, 3 zone klima, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, udv. temp. måler, nøglefri tænding, nøglefri adgang, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, parkeringssensor (bag), træthedsregistrering, automatisk lys, airbag, esp.
En Flot & Velkørende Bil!
ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES MED 0.- KR I UDBETALING.
Vi tager gerne din brugte bil i bytte!
Der tages forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 591.298 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.674 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 576 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 3-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| Elsæder | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |