VW Passat2,0 TFSi Highline Variant DSG 5d
Kontantpris
44.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2007 |
| Kilometertal | 269.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,1 km/l |
| CO2 udledning | 207 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.660 kr. / år |
| Ydelse | 200 hk/280 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 227 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Highlights:
- Nysynet 20/03/2026
- Automatgear
- 2 Zone klima
- Fartpilot
- Nyserviceret i motor
- Træk til 1600 kg.
- 200 Hk.
FINANSIERING MED OG UDEN UDBETALING TILBYDES!
Kørecomputer, læderindtræk, splitbagsæde, læderrat, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, 16" alufælge, el-sidespejle m/varme, træk, tågelygter, tagræling, automatgear, 2 zone klima, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, cd/radio, airbag, esp, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix.
Vi er nummerpladeoperatør og kan sætte plader på din bil. Hos Niels O Auto har du altid mulighed for at give din gamle bil i bytte, uanset alder og stand.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 559.796 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.475 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, læder |
| CD/radio | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Elsæder | Tagræling |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås |