VW Passat2,0 TDi 190 Highline Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 277.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,9 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
VW Passat B8 Variant 2,0 TDI 190 DSG 7 Highline 2019.
Pæn og velholdt. Service OK. Kilometerstand: 277.000 km. Ingen pant.
Årgang: 2019
Motor: 2,0 TDI 190 hk
Kilometerstand: 277.000 km
Gear: 7-trins DSG
Drivmiddel: Diesel
Euronorm 6 (AdBlue)
Stationcar, Variant
Opgivet forbrug 23,9 km/l
Påhængskøretøj 2.000 kg
Aftageligt anhængertræk
18” originale alufælge med sommerdæk
16” stål vinterhjul
Virtual Cockpit / Active Info Display
Integreret navigation
Apple Carplay
Adaptiv fartpilot, front Assist nødbremse
Lane Assist, køassistent og Emergency Assist
Skiltegenkendelse
LED pakke
Nøglefri start
3-zone klimaanlæg
Alcantara/læder sportssæder
Elektrisk førersæde med massagefunktion
Multifunktionsrat i læder med gearskifte
Parkeringssensor for og bag
Regn- og lyssensor
Opvarmede sidespejle med automatisk nedblænding
Mørktonede ruder bag
Tagræling i krom
Isofix beslag
Elektrisk parkeringsbremse
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 466.085 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 1.481 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 689 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nightvision |
|---|---|
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |