VW Passat2,0 TDi 150 Highline Variant DSG 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
84.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2015 |
| Kilometertal | 308.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 216 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI, aut.gear/DSG, aftageligt anhængertræk, adaptiv fartpilot, ergoComfort førersæde, sort dellæderindtræk, navigation, el indst. førersæde, 2 zone klima, parkeringssensor (for/bag), multifunktionsrat, læderrat, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, tagræling, fjernb. centrallås, sædevarme, 4x el-ruder, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, automatisk lys, kørecomputer, Synet sidst d. 24/11-25
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.541 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 479 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Aftageligt træk | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| Elsæder |