VW Passat2,0 TDi 190 Comfortline+ Variant DSG 5d
Kontantpris
79.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2015 |
| Kilometertal | 340.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Passat model år 2016. Første reg. 1.10.2015. Km: 340. Motor : 2,0 TDi Automat dsg gear.
Service bog udfyldt. Bremseskiver og klodser skiftet ved 309.tkm
Sidste service med skift af DSG gearolie 6 måneder siden ved 328.tkm.
Tandrem skiftet ved 269 tkm. Bremseskiver og klodser skiftet ved 309.tkm.
Bilen fejler intet har bl.a. læderkabine, adaptiv fartpilot, lane assist, aft anhængertræk, bakkamera, apple car play, LED high lys osv.
Vi har haft bilen i cirka 3 år, sælges grundet køb af ny bil. Der er rustbobler ved højre bagskærm og en lille bule/skramme ved venstre c stolpe, men ellers står den ret pæn - og kører godt ifht til km/alder.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 485.198 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.581 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 439 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Android auto | Internet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder |