VW Passat2,0 TDi 150 Comfortline Premium Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2017 |
| Kilometertal | 178.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 216 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Ribevej 3, 8940 Randers
Kontakt os på:
📞 +45 72 10 83 20
📧 randers@kautok.dk
________________________________________
Fremhævet udstyr 📝
-Android Auto, Apple CarPlay
-Automatgear,
-Digital instrumentering
-Fartpilot adaptiv
-Klimaanlæg 3-zoner
-Anhængertræk aftageligt
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.541 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 589 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
|---|---|
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Ratbetjent gearskifte |
| Auto hold | Ratgearskifte |
| Auto. nødbremse | Sædebetræk, stof |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Stofindtræk |
| Bakspejl m. nedbl. | Tågelygter |
| Centrallås | Tagræling |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Vinterhjul |
| Elsæder | Vognbaneassistent |