VW Passat2,0 FSi Sportline Variant 5d
Detaljer
| Modelår | 2005 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2005 |
| Kilometertal | 262.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,9 km/l |
| CO2 udledning | 193 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
A F H E N T N I N G S T I L B U D !! E N G R O S T I L C V R !! Dette betyder ikke at bilen fejler noget, men at den går uden for vores sortiment!
Reg.nr: CV23839
Senest synet: 24-04-2024
kørecomputer, læderindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, isofix, esp, antispin, db. airbags, sædevarme, elektrisk parkeringsbremse
Stengaard Biler er medlem af Autobranchen Danmark!
Finansering tilbydes fra 0, -kr i udbetaling og lav rente.
Forsikring fra 3.199, - om året i fuld kasko(elite-bilister)! Eller kun 269, -kr om måneden!
Vi tager gerne din bil i bytte.
Se alle vores biler på www.StengaardBiler.dk
Eller kom ud og besøg os på Fjeldhammervej 23,
2610 Rødovre.
Vi har åbent:
Mandag til Fredag; 10:00 - 17:00.
Lørdag; Efter aftale.
Søndag; 12:00-16:00
Forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 418.226 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.425 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 650 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Antispin | Isofix |
| AUX tilslutning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| CD/radio | Kørecomputer |
|---|---|
| Centrallås | Læderindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Sædebetræk, læder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Sædevarme |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |