VW Passat1,6 TDi 120 Comfortline Variant 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2015 |
| Kilometertal | 292.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,3 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/280 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
adaptiv fartpilot, navigation, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), automatisk start/stop, 3 zone klima, sædevarme, 4x el-ruder, aftageligt træk, massage i førersæde, 16" alufælge, el-sidespejle m/varme, køl i handskerum, elektrisk parkeringsbremse, auto hold, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, app integration, airbag, esp, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, antispin,kop holder,armlæn.
LEVERES NYSYNET.
TAGER GERNE BIL I BYTTE.
TIDLIGERE REG NR CB91016
SÆLGES ENGROS TIL CVR NR.
ATRAKTIV FINANSERING TILBYDES MED 0 KR I UDBETALING.
RING ELLER SKRIV EN MAIL FOR EN FREMVISNING.
TLF 81619797
TLF 51774422
EMAIL MSAUTOOGHANDEL@OUTLOOK.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 426.097 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.370 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 650 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 3 zone klima | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 4x el-ruder | Køl i handskerum |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Aftageligt træk | Massage i førersæde |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| App integration | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |