VW Passat1,6 FSi Comfortline Variant 5d
Kontantpris
10.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2006 |
| Kilometertal | 291.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,1 km/l |
| CO2 udledning | 176 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/155 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 197 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
ANHÆNGER TRÆK TIL 1.300 KG OG HOLDER SYN TIL DECEMBER 2026 - STØJER LIDT FRA HJULLEJE , 2 zone klima, træk, isofix, fartpilot, mørktonede ruder i bag , er indreg i dec 2005 - køb nu og få 1 måneds gratis bilforsikring - vi sælger nr plader så du kan køre hjem - se alle vores biler på www.VarmingBiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 382.699 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.400 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 650 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Isofix | Træk |