VW Passat1,5 TSi 150 Elegance+ Variant DSG 5d
Kontantpris
249.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 81.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 214 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Bilen er på vej ind
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 403.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 1.470 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 590 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|