VW Passat1,4 TSi 150 R-line Variant DSG BMT 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 114.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 218 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
KUN 114.000 KM
INDVENDIG kan fremhæves:
Læder/alcantara sæder, el og massage i for.
Integrerede barnesæder i bagsæde (luksus til ungerne og mere plads!)
Adaptiv fartpilot
Lane assist
Navigation
Bluetooth
Bakkamera og parkerings-sensor for og bag.
Virkelig meget mere….
UDVENDIG kan fremhæves:
Komplet R-line fra fabrik.
LED lygter hele vejen rundt.
Tonede ruder i bag.
Fast træk.
30 mm Eibach pro.
19” sommerhjul
17” vinterhjul (2 dæk skal skiftes)
Dinitrol behandlet + lyddæmpning af hjulkasser i oktober 2025.
Nysynet 20/3-2026 uden anmærkninger.
Service ok og løbende vedligeholdt?
Kører fantastisk og har aldrig svigtet.
2 ejere.
Ingen gæld i bilen
Nyere skramme på bagkofanger, fra en cykel, som jeg ikke har nået at udbedre. Se sidste billede.
PRIS 172.000 kr.
Ingen bytte. Ny bil er fundet.
Grib chancen nu. Om 2 uger ryger den i bytte til forhandler..
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 441.298 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 1.453 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 587 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Træk |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El komfortsæder |