VW Passat1,4 GTE Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2016 |
| Kilometertal | 304.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,6 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 50 km |
| Batterikapacitet | 6,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 134 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 45 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
OBS! Vi holder åbent i påsken - Åbningstider i påskedagene: 11:30-15
SÆLGES ENGROS TIL CVR
BEMÆRK:
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ NAVIGATION
✅ AFT. TRÆK TIL 1.600KG
✅ FULD LED-FORLYGTER
✅ APPLE CARPLAY + ANDROID AUTO
✅ BAKKAMERA + P-SENSOR FOR + BAG
OG MEGET MERE.
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 17" alufælge, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (semi-elektrisk), automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 3 zone klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, app integration, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, sd kortlæser, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, isofix, lygtevasker, automatisk lys, airbag, antispin, esp, automatisk nødbremsesystem, auto hold, automatisk nødassistent, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, el-klapbare sidespejle m/varme, aftageligt træk
Der tages forbehold for tryk-og tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 537.688 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Aircondition | Køl i handskerum |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Lygtevasker |
| App integration | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødassistent | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratgearskifte |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, dellæder |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | SD kortlæser |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| CD/radio | Tagræling |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Delalcantaraindtræk | Træthedsregistrering |
| Dellæderindtræk | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC |