VW Passat1,4 GTE Highline+ Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2018 |
| Kilometertal | 228.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 30,1 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 50 km |
| Batterikapacitet | 6,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 134 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 48 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Super fin og velholdt Passat GTE med næsten alt i udstyr som blandt andet Soltag, digitalt cockpit, lædersæder og svingbart træk.
Oprindelig fra Frankrig men importeret til dk i 22.
Den er passet og serviceret efter alle forskrifter ved autoriseret VW værksted hver gang.
Nysynet!
Lige fået skiftet bremseskiver og klodser hele vejen rundt!
Originale 18” fælge med gode vinterdæk på medfølger.
Concave 20” fælge med gode sommerdæk kan medfølge for mer’ pris (det sidste billede)
Sænkningsfjedre kan også tilkøbes, nye og aldrig været monteret.
Lidt af det udstyr den har:
• Panorama glastag m/skyde-vippefunkt.
• Svingbart anhængertræk
• LED Premium forlygter (Aut.fjernlys)
• Stort infotainment system
• Lædersæder
• Fjernlysassistent
• Digitalt cockpit
• Sædevarme for
• Lændestøtte justerbar el forsæde
• Bakkamera
• 360 graders kamera
• Adaptiv fartpilot
• Vognbaneassistent
• Multifunktionel læder rat m. Paddelshifts
• Nøglefri betjening (adgang/start)
• Skiltegenkendelse
• Automatisk nødbremsesystem
• Træthedsregistrering
• Parkeringssensor (for/bag)
• Navigation
*Pant i bilen vil blive indfriet ved salg!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Træk |
| El-soltag | Vognbaneassistent |