VW ID.Buzz86 GTX 4Motion 7prs LWB 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | -/- |
| Kilometertal | (ny bil) |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 459 km |
| Batterikapacitet | 86,0 kWh |
| Energiforbrug | 208 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | - |
| Ydelse | 340 hk/679 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Assistentpakke Plus
Komfortpakke
Open & Close pakke Plus
7-sæder
Infotainmentpakke Plus
21" Sort/Sølv letmetal
Sædepakke 6: GTX Premium
Svingbart anhængertræk 1600 KG
, multifunktionsrat, læderrat, massage i forsæder, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, 7 personers, 21" alufælge, el-klapbare sidespejle, matrix led forlygter, dynamisk blinklys i bag, svingbart træk (elektrisk), 3 zone klima, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, fod betjent bagklap, el betjent bagklap, headup display, trådløs mobilopladning, app integration, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, android auto, navigation, apple carplay, håndfrit til mobil, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), 4 airbags, fjernlysassistent, automatisk lys, esp, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 619.802 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 1.340 liter |
| Vægt | 2.780 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 192 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4 airbags | Fod betjent bagklap |
| 7 personers | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | Massage i forsæder |
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dynamisk blinklys i bag | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |