VW ID.Buzz79 Life SWB 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2024 |
| Kilometertal | 30.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 455 km |
| Batterikapacitet | 79,0 kWh |
| Energiforbrug | 192 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/560 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
ID.Buzz Life
Bilen står på vinterhjul disse kan tilkøbes for 10.000 kr
🚗Af udstyr kan nævnes:🚗
- Trådløs Apple CarPlay / Android Auto
- Adaptiv fartpilot
- Bakkamera
- Navigation
- El klapbare sidespejle med varme
- Varme i rattet
- Automatisk lys
- Klimaanlæg
- Nøglefri adgang
- Lane assist
- Og meget meget mere!
Hos Semler Mobility Hillerød tilbyder vi altid følgende:,
🛠️ Landsdækkende og autoriseret service- og reparationsaftale, så du kan køre trygt hjem.
👨🏽💼 Få en attraktiv forsikring med bred dækning og konkurrencedygtige priser igennem VW forsikring.
💶 Skarpe finansieringsmuligheder med udbetaling, løbetid og rentetype, som kan justeres efter jeres personlige ønske.
🚗Vi tager alle biler i bytte✔️
Kom forbi vores forretning og se nærmere!
Adresse:
Egespurs Allé 1
3400 Hillerød
📞Kontakt os for prøvekørsel: 📞
Tlf. 48 26 11 15
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 385.514 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 1.121 liter |
| Vægt | 2.500 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 193 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Isofix |
|---|---|
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB radio | Navigation |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |