VW ID.Buzz79 GTX+ 4Motion SWB 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2025 |
| Kilometertal | 12.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 419 km |
| Batterikapacitet | 79,0 kWh |
| Energiforbrug | 207 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/679 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Lidt speciel udgave!
-21" sorte alufælge med oversize offRoad dæk. Ja, de siger lidt!!!!!
-Sidebars i sort.
-Øget sporvidde.
-Alt lavet, kun for den skal se fræk ud !
-Alt kan føres tilbage til standard. Her dog med 21" 2-tonet sølv/sort alu.
-Dansk 1-gangs registrering, så med 5 års/150.000 km garanti.
Fabriksbestilt ekstra udstyr:
-GTX Premium Interiørpakke.
-Komfortpakke PLUS.
-Lydisolerede sideruder.
-Infotainment system PLUS.
-21" Alufælge.
-Varmepumpe.
-Anhængertræk svingbart en elektrisk frigørelse.
-Bagagerumsbakke.
Bilen er ikke klargjort endnu og det når vi heller ikke før Påske.
Efterfølgende kommer der bedre foto´s og beskrivelse.
AI-udstyrs udpluk:
Kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, akustikglas i for, læderrat, dellæderindtræk, alcantaraindtræk, pilotsæder, el indst. forsæder, justerbar lændestøtte, massage i førersæde, ambiente belysning, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, delalcantaraindtræk, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, massage i forsæder, alufælge, el-sidespejle m/varme, xenonlys, kurvelys, dynamisk blinklys i bag, træk, svingbart træk (elektrisk), 21" alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, adaptive forlygter, led baglygter, aftageligt træk, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, bi-xenon, fuld led forlygter, matrix led forlygter, dynamisk blinklys, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), områdebelysning, automatgear, aircondition, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, headup display, app integration, varme i rat, 2 zone klima, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, el betjente døre, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, internet, usb-c tilslutning, navigation, android auto, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, alarm, semi-automatisk parkeringssystem, træthedsregistrering, airbag, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, db. airbags, automatisk nødbremsesystem, automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 525.514 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 1.121 liter |
| Vægt | 2.652 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 193 cm |
| Lasteevne | 473 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elsæder |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | ESP / ESC |
| 3 zone klima | Fartpilot |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fod betjent bagklap |
| Adaptiv fartpilot | Førerovervågning med advarsel |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv undervogn | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Akustikglas i for | Intelligent hastighedsassistent |
| Alarm | Internet |
| Alcantaraindtræk | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Massage i førersæde |
| Auto. nødbremse | Massage i forsæder |
| Auto. parkering | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødassistent | Motorkabinevarmer |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk parkeringssystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Bi-xenon | Områdebelysning |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Pilotsæder |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, dellæder |
| Delalcantaraindtræk | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sportssæder |
| Dynamisk blinklys | Stemmebetjening |
| Dynamisk blinklys i bag | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El betjente døre | Tågelygter |
| El indst. førersæde | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træk |
| El komfortsæder | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| El-ruder | Varme i rat |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer | Xenonlygter |
| Elektrisk parkeringsbremse |