VW ID.Buzz77 Style SWB 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Produceret | 8/2023 |
| Kilometertal | 44.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 409 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 213 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Orangemetal |
Beskrivelse
🏁 **VW ID.Buzz 77 Style SWB 5d – Edition Orange/Sort** 🏁
Unik og iøjnefaldende **VW ID.Buzz Style** i den eftertragtede **Orange/Sort to-tone lakering** kombineret med **21" sorte alufælge** 🔥
Her får du en moderne el-bil med ikonisk design, masser af plads og høj komfort – perfekt til både familie, fritid og erhverv.
ID.Buzz kombinerer **retro charme med nyeste teknologi**, og leverer en køreoplevelse med **støjsvag drift, høj komfort og masser af overskud**.
🔋 Op til ca. **420 km rækkevidde (WLTP)**
⚡ Lynopladning op til ca. **170 kW**
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
5-stjernet Trustpilot – hos os er en aftale en aftale
⚙️ **MOTOR & KØRSEL**
* 77 kWh batteri
* Automatgear
* Adaptiv fartpilot
* Varmepumpe
* Elektrisk parkeringsbremse
* Køreprogrammer
* Type-2 ladekabel
🌟 **UDSTYR – HIGHLIGHTS**
* Unik **Edition Orange/Sort**
* 21" sorte alufælge
* Digitalt cockpit & stor infotainmentskærm
* Navigation
* Apple CarPlay & Android Auto
* Trådløs mobilopladning
* LED for- og baglygter
* Dynamisk lysdesign
* El-klapbare sidespejle m. varme
* Nøglefri adgang & start
* El-bagklap
* P-sensor for & bag + bakkamera
🪑 **KOMFORT & INTERIØR**
* Komfortsæder
* Multifunktionsrat m. varme
* 2-zoners klimaanlæg
* Ambiente belysning
* Højdejusterbare forsæder
* Armlæn for
* Rummelig kabine med god benplads
* Fleksibel bagsædeindretning
🔒 **SIKKERHED & ASSISTENTER**
* Blindvinkelsassistent
* Vognbaneassistent
* Automatisk nødbremsesystem
* Skiltegenkendelse
* Træthedsregistrering
* ISOFIX
* Airbags
* ESP & antispin
* Fjernlysassistent
* Regnsensor & automatisk lys
💰 **FINANSIERING & TRYGHED**
* Finansiering via Santander eller AL Finans
* Mulighed for finansiering uden udbetaling
* Udvidet garanti kan tilkøbes
* Vi tager gerne din bil i bytte
✔ Klar til levering
✔ Sjælden farvekombination
✔ Perfekt familie- og livsstilsbil
📍 **DIN BILFORHANDLER APS**
🗺️ Søndergade 113, 6600 Vejen
📞 70 60 80 30
✉️ Alex@dinbilforhandler.dk
🌐 http://www.dinbilforhandler.dk
🕓 **Åbningstider**
Man–Fre: 10:00–17:00
Lør: Efter aftale
Søn: 12:00–17:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 492.614 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 1.121 liter |
| Vægt | 2.474 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 193 cm |
| Lasteevne | 526 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Førerovervågning med advarsel |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Akustikglas i for | Intelligent hastighedsassistent |
| Alarm | Internet |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Massage i førersæde |
| Auto. parkering | Massage i forsæder |
| Automatgear | Matrix LED forlygter |
| Automatisk forvarmning af batteri | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| City steering | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Pilotsæder |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys i bag | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Stofindtræk |
| El komfortsæder | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |