VW ID.Buzz77 Pro SWB 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 418 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 208 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🚗 VW ID.Buzz — Elektrisk — 82 kWh — 204 hk — Topudstyret ⚡
Moderne og rummelig elbil med masser af komfort, stærk ydelse og avanceret teknologi. Perfekt til både familieliv og lange ture – her får du en velkørende elbil med højt udstyrsniveau og masser af sikkerhed.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ Aftageligt anhængertræk
✔️ 82 kWh batteri (brutto) & 150 kW elmotor (204 hk)
✔️ Adaptiv fartpilot med stop & go + speed limiter
✔️ Navigation med internet & mediepakke
✔️ Apple CarPlay & Android Auto (trådløs & kabel)
✔️ Trådløs mobilopladning & LTE telefoni
✔️ Digital radio (DAB) & infotainment system
✔️ Multifunktionsrat med varme
✔️ Fuldautomatisk klimaanlæg (Climatronic)
✔️ Nøglefri adgang & start (Keyless Advanced)
✔️ Sædevarme foran (individuelt justerbar)
✔️ Elektriske skydedøre i begge sider
✔️ El-bagklap med virtuel pedal (easy open/close)
✔️ 360° kamera (front, bag og sider)
✔️ Parkeringsassistent + automatisk parkering
✔️ Vognbaneassistent & køassistent
✔️ Vognbaneskiftassistent
✔️ Front Assist (automatisk nødbremse)
✔️ Undvige- og drejeassistent
✔️ Træthedsregistrering
✔️ PreCrash sikkerhedssystem
✔️ Matrix LED forlygter & dynamisk kurvelys
✔️ LED baglygter med animerede funktioner
✔️ Regn- og lyssensor
✔️ Automatisk nedblændeligt bakspejl
✔️ El-klapbare & opvarmede sidespejle
✔️ 20" alufælge (Solna design)
✔️ Tyverialarm
✔️ Splitbagsæde & bagagerumsafdækning
🚗 Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder 🚗
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 485.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 1.121 liter |
| Vægt | 2.474 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 193 cm |
| Lasteevne | 526 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
|---|---|
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Lygtevasker |
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| City steering | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træk |
| Elektrisk kabinevarmer | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Varme i forrude |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |