VW ID.Buzz77 Pro SWB 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 418 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 208 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 175 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
Rat udskiftes inden levering på VW garanti.
🔧 Highlights
• Fartpilot
• Sædevarme
• Vognbaneassistent
• Med udvidet sikkerhedssystem
• Matrix-Beam
• Designpakke
• Opbevaringspakke
• Komfortpakke
• Infotainmentpakke Plus
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: simon@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 485.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 1.121 liter |
| Vægt | 2.474 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 193 cm |
| Lasteevne | 526 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Matrix LED forlygter |
|---|---|
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |