VW ID.786 Style S+ Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2025 |
| Kilometertal | 100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 699 km |
| Batterikapacitet | 86,0 kWh |
| Energiforbrug | 138 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
* Pro S version med Style plus pakke
* Glastag med elektrisk mørklægning
* Digital soundpakke med centerspeaker og subwoofer
* Træk kan eftermonteres mod merpris
* EL sæder med udstigningshjælp
* Flot farvekombination
* 5 år / 150.000 km garanti
* Adaptiv undervogn
* Sædevarme for og bag
* Bagklap med virtuel pedal
* Matrix lys
* Varmepumpe
* Finansiering tilbydes
* Leasing tilbydes
* Levering i hele landet
* 360 graders kamera
* Eksteriørpakke plus
* Interiørpakke plus
* Komfort pakke
* Assistent pakke
* Komfortsæde
Kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, el komfortsæder, digitalt cockpit, læderrat, justerbar lændestøtte, massage i førersæde, massage i forsæder, ambiente belysning, bagagerumsdækken, delalcantaraindtræk, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, alufælge, 20" alufælge, el-soltag, glastag, el-sidespejle m/varme, kurvelys, dynamisk blinklys i bag, træk, svingbart træk (elektrisk), aftageligt træk, tagræling, led baglygter, adaptive forlygter, led kørelys, tågelygter, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, matrix led forlygter, dynamisk blinklys, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), områdebelysning, automatgear, aircondition, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, app integration, headup display, adaptiv undervogn, el betjent bagklap, automatisk start/stop, varme i forrude, fartpilot, fjernb. centrallås, motorkabinevarmer, fuldaut. klima, varme i rat, 2 zone klima, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, manuel forvarmning af batteri, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, internet, navigation, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, dab radio, alarm, semi-automatisk parkeringssystem, trafikkamera, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, lygtevasker, airbag, 6 airbags, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, automatisk nødbremsesystem, 7 airbags, db. airbags, automatisk lys, førerovervågning med advarsel, parkeringssensor (bag), 360° kamera, regnsensor, automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, 4 airbags, 8 airbags, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 465.514 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 605 liter |
| Vægt | 2.239 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 461 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elsæder |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | ESP / ESC |
| 3 zone klima | Fartpilot |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4 airbags | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fod betjent bagklap |
| 6 airbags | Førerovervågning med advarsel |
|---|---|
| 7 airbags | Fuld LED forlygter |
| 8 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. forsæde |
| Adaptive forlygter | Intelligent hastighedsassistent |
| Aftageligt træk | Internet |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Lygtevasker |
| Aut. nedbl. bakspejl | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto hold | Massage i førersæde |
| Auto. nødbremse | Massage i forsæder |
| Auto. parkering | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk forvarmning af batteri | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Motorkabinevarmer |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Områdebelysning |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delalcantaraindtræk | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stemmebetjening |
| Dynamisk blinklys | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dynamisk blinklys i bag | Svingbart træk (manuelt) |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El indst. førersæde | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El komfortsæder | Træk |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Trafikkamera |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i bagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| El-soltag | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |