VW ID.786 Pro S Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2026 |
| Kilometertal | 100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 686 km |
| Batterikapacitet | 86,0 kWh |
| Energiforbrug | 141 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 200 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
VW ID.7 TOURER PRO S 286HK AUT.
Vi tilbyder gratis levering af bilen i hele landet
✅ Fast rente fra kun 2,99 % – skræddersyet finansiering
🚗 Nævneværdigt udstyr:
✔️ Batterikapacitet 86 kWh
✔️ Rækkevidde op til 686 km
✔️ Pro S 286 HK
✔️ Automatgear
✔️ 21" alufælge
✔️ Matrix LED forlygter
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ Vejbaneassistent & skiltegenkendelse
✔️ Førerassistancepakke
✔️ 360° kamera, frontkamera & bakkamera
✔️ Parkeringssensor for/bag
✔️ Navigation & touchskærm
✔️ Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Head-up display
✔️ Klimaanlæg 3-zoner
✔️ Trådløs mobilopladning
✔️ Ratvarme
✔️ Sædevarme for
✔️ El-indstillelige forsæder m. memory
✔️ Massage i førersæde
✔️ Alcantara / delkunstlæder kabine
✔️ Elektrisk bagklap
✔️ Anhængertræk svingbart (elektrisk)
✔️ Mørktonede ruder bag
✔️ Tagræling
✔️ Nøglefri adgang & start
✔️ 3-faset opladning
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Høj kundetilfredshed på Trustpilot
📅 Salgsafdelingens åbningstider:
Mandag–fredag: 09:00 – 17:00
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 – 15:00
📞 Kontakt os: 51 33 42 30
📧 Mail: jool@bn.dk
📍 Adresse: Elskjærbakken 10, 7800 Skive
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 605 liter |
| Vægt | 2.271 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 429 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Førerovervågning med advarsel |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alcantaraindtræk | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Massage i førersæde |
| Auto hold | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| Centrallås | Regnsensor |
| City steering | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (elektrisk) |
| Delkunstlæderindtræk | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trafikkamera |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |