VW ID.777 Style+ Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 598 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 30 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,6 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Dansk ID.7 77 Style+ Tourer i flotte Scale Silver Metallic, med service overholdt og spækket med udstyr
Highlights:
✔ Eksteriørpakke
✔ Interiørpakke: El - forsæder med massage samt memory
✔ Komfortpakke
✔ Assistentpakke: Travel assist, Fartpilot med kø assistent.
✔ Head-up Display Med augmentet reality
✔ Varmepumpe
✔ Dansk udstyr
✔ Anhængertræk med svingbar krog og el-frigørelse
🛡️ 5 års / 150.000 km Volkswagen garanti fra 1.reg dato
🔋 Batteri: 77 kWh...286 HK.
🚗 Elektrisk rækkevidde: Op til 598 km (WLTP)
⚡ Hurtigopladning: 0-80% på ca. 25-30 min
kørecomputer, digitalt cockpit, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delkunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, el komfortsæder, massage i førersæde, massage i forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, led baglygter, dynamisk blinklys, dynamisk blinklys i bag, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, svingbart træk (manuel), svingbart træk (elektrisk), varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, 3 zone klima, varmepumpe, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, headup display, trådløs mobilopladning, manuel forvarmning af batteri, automatisk forvarmning af batteri, type-2 ladekabel, app integration, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, semi-automatisk parkeringssystem, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, førerovervågning med advarsel, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, 7 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 445.514 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 605 liter |
| Vægt | 2.193 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 457 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Førerovervågning med advarsel |
| 7 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Klimaanlæg, 3-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto. parkering | Massage i førersæde |
| Automatgear | Massage i forsæder |
| Automatisk forvarmning af batteri | Matrix LED forlygter |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødassistent | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk parkeringssystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Delkunstlæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Dellæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys i bag | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El komfortsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Type-2 ladekabel |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |