VW ID.777 Style 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2024 |
| Produceret | 5/2024 |
| Kilometertal | 38.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 615 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 140 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
🚗 Eksklusiv Volkswagen ID.7 Style 286 hk 🚗
Farve: GLACIER WHITE METALLIC
Volkswagen ID.7 Style er en rummelig, fuldt elektrisk premium stationcar, der kombinerer lang rækkevidde, høj komfort og masser af udstyr. Med 286 hk og luksuriøst udstyrsniveau er den oplagt til både familie, pendling og lange motorvejsture.
Highlights:
🔹 Eksteriørpakke Plus med panoramaglastag og DCC-undervogn – panoramatag, der kan gøres mat efter behov, og adaptiv undervogn for ekstra komfort og køredynamik
🔹 Anhængertræk med svingbar krog og el-frigørelse – klar til trailer, cykelholder eller campingvogn
🔹 IQ.LIGHT Matrix-LED-forlygter og LED-baglygter med 3D-effekt – skarpt lysdesign og suveræn sigtbarhed uden at blænde medtrafikanter
🔹 Head-up Display med Augmented Reality – projicerer køreinformation direkte i førerens synsfelt for mere afslappet kørsel
🔹 Bakkamera med Area View (360° kamera), Adaptiv fartpilot, Travel Assist, Blind Spot sensor, vejskiltegenkendelse m.m. – avancerede assistentsystemer, der øger sikkerhed og tryghed under kørslen
Og meget mere!
🚘 Hos Semler Mobility Højbjerg tilbyder vi altid:
🔵 FINANSIERING: Attraktive løsninger både med og uden udbetaling. Kontakt os for et tilbud skræddersyet til kundens behov.
🔵 SERVICEAFTALE: Mulighed for en fleksibel Serviceaftale, der øger trygheden og gør det nemmere at budgettere driftsomkostninger.
🔵 BYTTEBIL: Vi tager alle biler i bytte – uanset mærke, stand og kilometer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 467.614 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 532 liter |
| Vægt | 2.203 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 427 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | Elektrisk kabinevarmer |
| 3 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
| 360° kamera | Elsæder |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fod betjent bagklap |
| Adaptiv undervogn | Førerovervågning med advarsel |
| Adaptive forlygter | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Head-up display |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alcantaraindtræk | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Klimaanlæg, 3-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto. parkering | Massage i førersæde |
| Automatgear | Massage i forsæder |
| Automatisk forvarmning af batteri | Matrix LED forlygter |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk parkeringssystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El komfortsæder | USB C tilslutning |
| El-justerbar lændestøtte | Varme i forrude |
| El-klapbare sidespejle | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| El-sidespejle |