VW ID.579 GTX+ 4Motion 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2026 |
| Kilometertal | 5.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 525 km |
| Batterikapacitet | 79,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 185 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 26 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/679 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Du kan lige nu få fingrende i denne ID.5 GTX Max+ med 340 hk med rækkevide på 523km i farven Moonstone Grey + Sort tag.
Ekstraudstyr samt fremhævet standard udstyr:
🟢 Ambientelys mellem forlygterne og belyste dørhåndtag
🟢 Varmepumpe
🟢 Assistentpakke Plus
🟢 Svingbarttræk / kan trække op til 1.800 kg.
🟢 Sportspakke
🟢 Designpakke plus
🟢 LED Matrix forlygter - IQ.Light
🟢 21" letmetalfælge "Narvik"
🟢 360 graders kamera
Pas bedre på din bil og tilkøb:
👉🏽 Keramisk lakforseling
👉🏽 Sædeimprægnering
👉🏽 Beskyttelsesfolie til indstigningslister og læssekant
👉🏽 Undervognbehandling
Bilen leveres professionelt klargjort.
👨🏽💼 Få en attraktiv forsikring med bred dækning og konkurrencedygtige priser igennem vores mærkeforsikring.
💶 Skarpe finansieringsmuligheder med udbetaling, løbetid og rentetype, som kan justeres efter jeres personlige ønske.
📲 +45 49 22 21 44
📧 salg@kronborg-auto.dk
📍 Klostermosevej 121, 3000 Helsingør
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 442.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 549 liter |
| Vægt | 2.295 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 458 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elsæder |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | ESP / ESC |
| 3 zone klima | Fartpilot |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fod betjent bagklap |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
| Adaptiv undervogn | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| App integration | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Massage i førersæde |
| Automatgear | Massage i forsæder |
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk nødassistent | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk parkeringssystem | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Panoramatag |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| Dynamisk blinklys | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dynamisk blinklys i bag | Skiltegenkendelse |
| EDR-boks | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El komfortsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | Varme i forrude |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |