VW ID.577 Pro Performance 5d
Kontantpris
200.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 514 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 25 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Lækker VW ID5 sælges inklusiv en forsikring/garanti der løber til feb 2027 eller til 150.000 km alt efter hvad der kommer først. Altså med bedre garanti end hos forhandler.
Sælges grundet køb af ny bil, hvor forhandler ellers tager bilen i bytte.
Står på originale VW fælge med gode Pirelli sommerhjul med masser af mønster.. service lige udført så næsten et helt år til næste service.
Evt kan en helt billig bil tages i bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 405.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 549 liter |
| Vægt | 2.117 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Kurvelys |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Navigation |
| Apple carplay | Panoramatag |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
|---|---|
| Blindvinkelassistent | Soltag |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El-ruder | Xenonlygter |
| Fjernlysassistent |