VW ID.577 Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 534 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
HIGHLIGTS:
* Adaptiv Fartpilot (ACC) med “Follow to Stop”
* 360° kamera
* Climatronic klimaanlæg
* Parkeringssensor for & bag
* Apple Carplay & Android Auto
* Intelligent Park Assist (IPA)
* Keyless Advanced – nøglefri adgang og start
* Elektrisk bagklap - fodbetjent
* 20” Drammen alufælge
* LED‑forlygter + LED‑baglygter
* Navigationssystem
* Sædevarme & opvarmet multifunktionsrat
* Vognbaneassistent + Emergency Assist
* PreCrash-sikkerhedssystem
Klimaanlæg 2-zoner, Navigation, 360° kamera, Opvarmet rat, Parkeringssensor for, Parkeringssensor bag, Fartpilot adaptiv, Android Auto, Apple CarPlay, App integration, Bluetooth, Digital instrumentering, Elektrisk bagklap, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fjernbetjent centrallås, Infocenter, Håndfri telefon, Kørecomputer, Nøglefri start, Nøglefri døre, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, 20" Alufælge, Fuld LED forlygter, LED baglygter, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Kopholder, Justerbart rat, Læderrat, Splitbagsæde, Blindvinkelassistent, Automatisk nødbremsesystem, ABS, Airbag, Antispin, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Vejbaneassistent, Mulighed for attraktiv finansering!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 405.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 549 liter |
| Vægt | 2.117 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
| 360° kamera | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| App integration | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, dellæder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El betjent bagklap | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |