VW ID.577 GTX 4Motion 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 28.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 510 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 172 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/679 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
⭐⭐⭐ VW ID.5 77 GTX ⭐⭐⭐
Rækkevidde (WLTP): Op til 510 km
Udstyrspakker: Sportspakke Plus - Designpakke Plus - Komfortpakke Plus - Assistentpakke Plus - Trænet parkering
✔️ Udstyr & Highlights
Svingbart træk
Panoramaglastag
Head-up display
Adaptiv Fartpilot
360 kamera
Varmepumpe
Matrix LED - forlygter
🪑 Komfort & Indretning
Varme i forsæder
Varme i rat
Varme i forrude
3-zone klimaanlæg
Ambiente belysning
El-bagklap med virtuel pedal og easy close
🎵 Infotainment & Teknologi
Navigation
Apple CarPlay
Harmon Kardon lydanlæg
⭐ Vi tilbyder fleksible finansieringsløsninger – både med og uden udbetaling.
⭐ Få attraktive forsikringspriser gennem VW Forsikring med solide dækninger og høj tryghed.
dobbelt bagagerumsbund, mørk loftbeklædning, el-klapbare sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, led baglygter, tågelygter, adaptive forlygter, dynamisk blinklys i bag, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent, automatisk nødbremsesystem, blindvinkelsassistent, intelligent hastighedsassistent, træthedsregistrering, semi-automatisk parkeringssystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 442.614 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 549 liter |
| Vægt | 2.246 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 504 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Læderindtræk |
| Aircondition | Læderrat |
| Alcantaraindtræk | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Ambiente belysning | Matrix LED forlygter |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Delalcantaraindtræk | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tågelygter |
| Dynamisk blinklys i bag | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |