VW ID.477 Style 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2025 |
| Kilometertal | 3.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 560 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Mørkrødmetal |
Beskrivelse
Leder du efter design, rækkevidde og plads i din nye elbil, så se lige denne VW ID.4 Style! Book en prøvetur i dag!
✔️ Style Black pakke
✔️ Varmepumpe
✔️ Panorama glastag
✔️ Top-sport kabine
✔️ El-forsæder med memory og massage
✔️ VW IQ.Light Matrix LED forlygter
✔️ KESSY - centrallås med nøglefri start/stop funktion
✔️ Blindvinkelsassistent
✔️ Bakkamera
✔️ Park Assist
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ El-bagklap med virtuel pedal
✔️ 2 zone klimaanlæg
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Fjernlysassistent
✔️ Apple CarPlay / Android Auto
✔️ Sædevarme for
✔️ Parkeringssensor for og bag
✔️ Vejskiltegenkendelse
✔️ Apple Carplay / Android Auto
✔️ Mørktonede ruder i bag
✔️ Mørk loftbeklædning
✔️ Multifunktionslæderrat med varme
✔️ Forvarmning af bilen via app styring
✔️ 19" Alufælge
🚗 Vi tager gerne din brugte bil i bytte 🚗
💰 Vi tilbyder lån med og uden udbetaling 💰
⚡ Vi rådgiver i lade muligheder ⚡
Ved køb af bil hos Uggerhøj i Brønderslev, er du i trygge hænder:
✔️ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
✔️ Mulighed for op til 48 mdr. Fragus bilgaranti dækkende garanti i hele EU
✔️ Vi laver gerne en videogennemgang af bilen.
✔️ Billig bilforsikring via IF og Tryg forsikring.
✔️ Vi tager ALLE biler i bytte.
✔️ Mulighed for tilkøb til bilen. Herunder bl.a.: undervognsbehandling - Vinterhjul - Anhængertræk (Fast, aftageligt eller svingbart) - Gummimåtter, tagbøjler etc.
INKLUDERET I VORES ANNONCEREDE PRIS: Mekanisk og elektronisk gennemgang / klargøring af bilen Kosmetisk klargøring Evt. gebyrer til syn / toldsyn / Nummerpladegebyr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 375.615 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.149 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 541 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fod betjent bagklap |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderindtræk |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Massage i førersæde |
| Automatisk lys | Massage i forsæder |
| Automatisk nødbremsesystem | Matrix LED forlygter |
| Automatisk parkeringssystem | Mørk loftbeklædning |
| Bagagerumsdækken | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Ratbetjent gearskifte |
| Dynamisk blinklys | Ratgearskifte |
| Dynamisk blinklys i bag | Sædebetræk, dellæder |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Sportssæder |
| El-justerbar lændestøtte | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |