VW ID.477 Pro Performance Max 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Produceret | 6/2022 |
| Kilometertal | 53.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 506 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 178 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/- |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
🏁 **VW ID.4 77 Pro Performance Max 5d – 2023** 🏁
Topmodellen i ID.4-serien! Her får du en **Pro Performance Max** med den store **77 kWh batteripakke**, imponerende rækkevidde og masser af luksusudstyr.
Denne model er kendt for sin **komfortable kørsel, høje siddeposition og støjsvage kabine**, hvilket gør den perfekt til både lange ture og hverdagskørsel.
🔋 Op til ca. **520 km rækkevidde (WLTP)**
⚡ Lynopladning op til ca. **135 kW (10–80% på ca. 30 min)**
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
5-stjernet Trustpilot – hos os er en aftale en aftale
⚙️ **MOTOR & KØRSEL**
* 77 kWh batteri
* Automatgear
* Adaptiv fartpilot m. kø-assistent
* Varmepumpe (øger rækkevidde om vinteren)
* Automatisk forvarmning af batteri
* Auto Hold & City Steering
* Elektrisk parkeringsbremse
* Lynopladning (DC) + type-2 ladekabel
🌟 **UDSTYR – HIGHLIGHTS**
* Navigation & digitalt cockpit
* Head-up display
* Apple CarPlay & Android Auto
* DAB radio & Bluetooth streaming
* Trådløs mobilopladning
* Matrix LED forlygter & adaptive lys
* Fuld LED lygter + kurvelys
* Automatisk parkeringssystem
* Bakkamera & p-sensor for/bag
* Nøglefri adgang & start
* Svingbart anhængertræk (el)
* Glastag
* 20"Vinter /21" alufælge Sommer
🪑 **KOMFORT & INTERIØR**
* Alcantara / stofindtræk
* El komfortsæder m. memory
* El-indstillelige forsæder
* Massage i forsæder
* El-justerbar lændestøtte
* Multifunktionsrat m. varme
* 3-zoners klimaanlæg
* Ambiente belysning
* Mørk loftbeklædning
* 3 individuelle bagsæder
* Splitbagsæde
* Bagagerumsdækken
💡 **LYS & DESIGN**
* Matrix LED forlygter
* Adaptive forlygter & kurvelys
* LED baglygter & kørelys
* Dynamiske blinklys
* Fjernlysassistent
* Mørktonede ruder bag
* El-klapbare sidespejle m. varme
🔒 **SIKKERHED & ASSISTENTER**
* Blindvinkelsassistent
* Vognbaneassistent
* Automatisk nødbremsesystem
* Automatisk nødassistent
* Skiltegenkendelse
* Intelligent hastighedsassistent
* Træthedsregistrering
* ISOFIX
* 8 airbags
* ESP & antispin
* Dæktryksmåler
* Regnsensor & automatisk lys
💰 **FINANSIERING & TRYGHED**
* Finansiering via Santander eller AL Finans
* Mulighed for finansiering uden udbetaling
* Udvidet garanti kan tilkøbes
* Vi tager gerne din bil i bytte
✔ Meget veludstyret Max-model
✔ Klar til hurtig levering
✔ Perfekt familiebil med lang rækkevidde
📍 **DIN BILFORHANDLER APS**
🗺️ Søndergade 113, 6600 Vejen
📞 70 60 80 30
✉️ Alex@dinbilforhandler.dk
🌐 http://www.dinbilforhandler.dk
🕓 **Åbningstider**
Man–Fre: 10:00–17:00
Lør: Efter aftale
Søn: 12:00–17:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Head-up display |
| 3 individuelle sæder i bag | Højdejust. førersæde |
| 3 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| 8 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Køl i handskerum |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
| Airbags | Kurvelys |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | Laser forlygter |
| Alcantaraindtræk | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Ambiente belysning | Massage i førersæde |
| Android auto | Massage i forsæder |
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Motorkabinevarmer |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nødlader |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Områdebelysning |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Pilotsæder |
| Centrallås | Regnsensor |
| City steering | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys | Sportssæder |
| Dynamisk blinklys i bag | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde | Stofindtræk |
| El indst. førersæde m. memory | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El komfortsæder | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |