VW ID.477 Pro Performance Max 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Produceret | 6/2022 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 506 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 178 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/- |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
🏁 **VW ID.4 77 Pro Performance Max 5d** 🏁
Topudstyret **2023 VW ID.4 Pro Performance Max** med den store **77 kWh batteripakke** og masser af premium komfort! Her får du en moderne el-SUV med **lang rækkevidde, høj køreglæde og luksusudstyr i topklasse**.
ID.4 er kendt for sin **stille kørsel, stærke acceleration og rummelige kabine**, hvilket gør den perfekt til både familie og pendling.
Med **svingbart anhængertræk, glastag og Matrix LED** får du en bil der skiller sig ud – både i udstyr og komfort.
🔋 Op til ca. **520 km rækkevidde (WLTP)**
⚡ Lynopladning op til ca. **135 kW (10–80% på ca. 30 min)**
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
5-stjernet Trustpilot – hos os er en aftale en aftale
⚙️ **MOTOR & KØRSEL**
* 77 kWh batteri (op til ca. 520 km WLTP)
* Automatgear
* Adaptiv fartpilot m. kø-assistent
* Varmepumpe (bedre rækkevidde om vinteren)
* Automatisk forvarmning af batteri
* City steering & Auto Hold
* Elektrisk parkeringsbremse
* Nødlader & type-2 ladekabel
💰 **FINANSIERING & TRYGHED**
* Finansiering via Santander eller AL Finans
* Mulighed for finansiering uden udbetaling
* Udvidet garanti kan tilkøbes
* Vi tager gerne din bil i bytte
🌟 **UDSTYR – HIGHLIGHTS**
* Navigation & digitalt cockpit
* Head-up display
* Apple CarPlay & Android Auto
* DAB+ radio & Bluetooth streaming
* Trådløs mobilopladning
* Matrix LED forlygter & dynamisk lys
* Fuld LED lygter + kurvelys
* Automatisk parkeringssystem
* Bakkamera & p-sensor for/bag
* Nøglefri adgang & start
* Elektrisk bagklap
* Svingbart anhængertræk (el)
* Glastag
* 21" alufælge + vinterhjul
🪑 **KOMFORT & INTERIØR**
* Alcantara indtræk
* El komfortsæder m. memory
* Massage i forsæder
* El-justerbar lændestøtte
* Multifunktionsrat m. varme
* 3-zoners klimaanlæg
* Ambiente belysning
* Mørk loftbeklædning
* Splitbagsæde + 3 individuelle bagsæder
* Dobbelt bagagerumsbund
🚙 **EKSTRA & SIKKERHED**
* Blindvinkelsassistent
* Vognbaneassistent
* Skiltegenkendelse
* Automatisk nødbremsesystem
* Træthedsregistrering
* ISOFIX
* 8 airbags
* ESP & antispin
* Fjernlysassistent
* Regnsensor & automatisk lys
✔ Klar til hurtig levering
✔ Meget veludstyret model
✔ Perfekt familiebil
📍 **DIN BILFORHANDLER APS**
🗺️ Søndergade 113, 6600 Vejen
📞 70 60 80 30
✉️Alex@dinbilforhandler.dk
🌐http://www.dinbilforhandler.dk
🕓 **Åbningstider**
Man–Fre: 10:00–17:00
Lør: Efter aftale
Søn: 12:00–17:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernb. centrallås |
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4 airbags | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 8 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
| Adaptive forlygter | Integreret ladekabel |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alcantaraindtræk | Køl i handskerum |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Kurvelys |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | Laser forlygter |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Massage i førersæde |
| Auto. nødbremse | Massage i forsæder |
| Auto. parkering | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk forvarmning af batteri | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Motorkabinevarmer |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nødlader |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Områdebelysning |
| Centrallås | Panoramatag |
| City steering | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Pilotsæder |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys i bag | Stemmebetjening |
| El betjente døre | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde | Tågelygter |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El komfortsæder | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-ruder | Varme i forrude |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| Elektrisk kabinevarmer | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vinterhjul |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |