VW ID.477 Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 41.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🚗 VW ID.4 Pro Performance — 77 kWh — 204 hk — Veludstyret ⚡
Populær og rummelig el-SUV med høj komfort, god rækkevidde og masser af moderne teknologi. ID.4 er perfekt til både familieliv og pendling – her får du en støjsvag og komfortabel køreoplevelse med stærkt udstyrsniveau.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ 77 kWh batteri & 150 kW elmotor (204 hk)
✔️ Baghjulstræk & automatgear
✔️ Adaptiv fartpilot med stop & go + speed limiter
✔️ Navigation med internet & mediepakke
✔️ Apple CarPlay & Android Auto (trådløs & kabel)
✔️ Trådløs mobilopladning & LTE telefoni
✔️ Digital radio (DAB) & infotainment system
✔️ Multifunktionsrat i læder med varme
✔️ 3-zoners klimaanlæg (Climatronic)
✔️ Varmepumpe (for bedre rækkevidde i kulde)
✔️ Sædevarme foran
✔️ Keyless Go (nøglefri start)
✔️ Parkeringssensor for og bag
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Front Assist (automatisk nødbremse)
✔️ Træthedsregistrering
✔️ Vejskiltegenkendelse
✔️ Matrix LED forlygter
✔️ LED baglygter med dynamiske blink
✔️ Regn- og lyssensor
✔️ Automatisk nedblændeligt bakspejl
✔️ El-klapbare & opvarmede sidespejle
✔️ Stort glastag
✔️ Ambientebelysning inde & ude
✔️ 21" alufælge (Narvik design)
✔️ Dæktrykssensor
✔️ Splitbagsæde med midterarmlæn
✔️ ISOFIX (i-Size)
✔️ Tagræling (sort)
✔️ Variabel bagagerumsbund
✔️ Bagagerumsnet
✔️ Interiørpakke Style Brown/Black Alcantara læderindtræk
🚗 Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder 🚗
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 400.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | Matrix LED forlygter |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, dellæder |
| City steering | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Stemmebetjening |
| Dellæderindtræk | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |