VW ID.477 Pro Performance 4Motion 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 168.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 511 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 171 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 265 hk/425 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
En noget speciel model: ID.4 med 4Motion og 265 hk, det store batteri og masser af udstyr & overskud, klar på pladsen til omgående afhentning.
Grundet bilens alder/km sælges bilen kun engros til CVR-nummer.
Bilen er pæn og velholdt, og uden kendte fejl undtagen:
⚠️ Prikbule i bagklap
⚠️ Stenslag i forrude
Se billederne, kendte fejl fremgår.
bemærk særligt at bilen kommer med:
⭐ Assistentpakke Plus
⭐ Adaptiv fartpilot
⭐ Varmepumpe
⭐ Vognbaneassistent
⭐ Komfortpakke
⭐ Multimediapakke
⭐ Varme i rat
⭐ Trådløs Apple Carplay, Android Auto & mobilopladning
⭐ 360-graders kamera
⭐ Interiørpakke Style Plus Brown/Black
⭐ 125 kW DC opladning
⭐ 2-zoners Climatronic
⭐ Varmepumpe
⭐ Sædevarme
⭐ El-opvarmet forrude
⭐ Parkeringsassistent
⭐ Climatronic
🛞Bilen leveres på helårs-/vinterhjul🛞
Vi tilbyder Grønt billån gennem AL Finans.
Mulighed for forsikring gennem både Gjensidige & ASG Care.
Vi henter mange biler på bestilling, og kan sagtens finde den rigtige bil til dig. Kom med dine ønsker og vi finder bilen ✔️
Kunne bilen være noget for dig?
Ring eller skriv til Sejr.
📞 42 42 05 19
📧 Sejr@aptus.dk
Ikke hvad du søger?
Vi hjemtager jævnligt biler på bestilling, og kan helt sikkert også hjælpe dig med din næste bil! Om det bare er andet udstyr, en helt anden model eller rådgivning du søger, er vi altid klar til en uforpligtende samtale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 420.714 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.221 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 458 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 529 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Helårshjul |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Alufælge | Internet |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED baglygter |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Massage i førersæde |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Motorkabinevarmer |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| City steering | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delalcantaraindtræk | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Stemmebetjening |
| Dellæderindtræk | Svingbart træk (elektrisk) |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trafikkamera |
| El-ruder | Type-2 ladekabel |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i forrude |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fartpilot | Vinterhjul |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |