VW ID.477 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2025 |
| Kilometertal | 50 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 543 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
**VW ID.4 EL Pro 286HK 5d Aut. – 2025**
Stort set fabriksny ID.4 til salg, med en masse lækkert udstyr såsom Adaptiv fartpilot rat med varme, Adaptive forlygter, soltag og meget mere.....
Bilen er perfekt til dig som skal have en god køreoplevelse, men samtidig have plads til hele familien. Ved at købe denne bil sparer du kanstensværdien ved at den sælges som brugt, trods at den praktisk talt er ny.
Bilen rummer blandt andet følgende udstyr:
- Adaptiv fartpilot
- Apple CarPlay & Android Auto
- El-spejle med varme
- Elruder for/bag
- Multifunktionsrat
- Soltag
- Bakkamera
- Bluetooth
- Adaptive forlygter
- Skiltegenkendelse
- Batterivarmer
- 19" Alufælge
- Metallak
- Tagræling
- Højdejusterbart førersæde
- Sædevarme for
- Rat med varme
- Isofix
Kom endelig ned forbi til en uforpligtende snak og en prøvekørsel, vi bidder ikke:)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 375.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.149 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 541 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Digitalt cockpit |
|---|---|
| 4x el-ruder | El-sidespejle m. varme |
| ABS-bremser | El-soltag |
| Adaptiv fartpilot | Elektrisk parkeringsbremse |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Automatgear | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Tagræling |
| Dæktryksmåler | Varme i rat |