VW ID.477 GTX Max+ 4Motion 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2025 |
| Kilometertal | 20.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 517 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 340 hk/679 nm |
| Acceleration | 5,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Volkswagen ID.4 GTX Max+ 4Motion – en innovativ og rummelig SUV, der kombinerer komfort, sporty køredynamik og avancerede teknologier. Med kun 20.000 km på tælleren fra 2025 får du her en topudstyret og næsten ny elbil, oplagt til familien eller dig, som ønsker luksus, funktionalitet og elektrisk kraft i hverdagen.
Udstyrshøjdepunkter:
✅ 5 års / 150.000 km garanti
✅ Anhængertræk med svingbar krog og el-frigørelse
✅ Interiørpakke Plus inkl. Top-Sportsæder
✅ Assistentpakke Plus
✅ Komfortpakke Plus
✅ Designpakke Plus
✅ Multimediapakke Plus
✅ Varmepumpe
✅ Head-up Display med Augmented Reality, Harman Kardon lydsystem
Vi tilbyder attraktive finansieringsmuligheder gennem Volkswagen Semler Finans og tager gerne din nuværende bil i bytte.
Kig forbi og oplev bilen på en prøvetur – vi glæder os til at byde dig velkommen!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 425.514 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.261 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 509 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 3 zone klima | Elsæder |
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fod betjent bagklap |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
| Akustikglas i bag | Intelligent hastighedsassistent |
| Alarm | Isofix |
| Alcantaraindtræk | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Manuel forvarmning af batteri |
| Aut. nedbl. bakspejl | Massage i førersæde |
| Auto hold | Massage i forsæder |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Auto. parkering | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk forvarmning af batteri | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| Dynamisk blinklys i bag | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El komfortsæder | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer |