VW ID.477 GTX 4Motion 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Kilometertal | 62.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 496 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/460 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
ID.4 GTX Max 4Motion, med udstyr som;
✅21" Letmetalfælge Narvik
✅Interiørpakke Top-Sport Plus (El. indst. forsæder)
✅Komfortpakke Plus (3 zone klima & variabel bagagerumsbund)
✅Designpakke Plus (Panoramaglastag)
✅Bakkamera
✅Adaptiv fartpilot
✅Svingbart anhængertræk (Kan opvejes til 1400 kg)
✅Matrix led forlygter
Glacier White Metallic, kørecomputer, digitalt cockpit, dobbelt bagagerumsbund, sportssæder, el indst. forsæder, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, el indst. førersæde m. memory, massage i forsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 21" alufælge, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, matrix led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), automatgear, varme i rat, 3 zone klima, varmepumpe, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for)
Bilen er parallelimporteret og kan afvige fra danske standarder*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 445.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.224 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 458 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 526 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| 3 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | LED baglygter |
| ABS-bremser | Massage i forsæder |
| Adaptiv fartpilot | Matrix LED forlygter |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Ambiente belysning | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Apple carplay | Panoramatag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| Elsæder | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Justerbar lændestøtte |