VW ID.477 GTX 4Motion 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2022 |
| Kilometertal | 97.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 476 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 185 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/460 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
VW ID.4 GTX med udstyr bl.a., adaptiv , svingbart træk, nøglefri adgang & varmepumpe.
Bilen kan finansieres på attraktiv GRØNT Billån, rente fra 2,99%. Kontakt os for mere info.
HIGHLIGHTS:
- Adaptiv fartpilot
- Vognbaneassistent
- Svingbart træk ( 1200kg )
- Nøglefri adgang
- Bakkamera
- LED lygter ( IQ light )
- 3 zone klima
- Ambiente kabinebelysning
- Trådløs opladning
- Parkeringssensor for og bag
- 21" alufælge
- Navigation
- Mørktonede ruder i bag
- Apple carplay & ANDROID auto
- Sædevarme
- Regnsensor
- Varmepumpe
Adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, bakkamera, apple carplay, android auto, navigation, dab radio, vognbaneassistent, trådløs mobilopladning, 3 zone klima, svingbart træk (manuel), fuld led forlygter, 21" alufælge, ambiente belysning, mørk loftbeklædning, mørktonede ruder i bag, digitalt cockpit, alcantaraindtræk, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-sidespejle, automatgear, varmepumpe, elektrisk kabinevarmer, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, type-2 ladekabel, app integration, usb-c tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 430.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.224 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 458 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 526 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 3 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 3-zonet |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | Mørk loftbeklædning |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alcantaraindtræk | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Alufælge | Navigation |
| Ambiente belysning | Nøglefri adgang |
| Android auto | Nøglefri tænding |
| App integration | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Svingbart træk (manuelt) |
| Bakspejl m. nedbl. | Tonede ruder |
| DAB radio | Trådløs mobilopladning |
| Dæktryksmåler | Type-2 ladekabel |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |