VW ID.477 1ST Max 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 161.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 490 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 184 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, mørk loftbeklædning, splitbagsæde, digitalt cockpit, læderrat, alcantaraindtræk, dellæderindtræk, el indst. forsæder, justerbar lændestøtte, ambiente belysning, bagagerumsdækken, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, massage i forsæder, alufælge, svingbart træk (elektrisk), glastag, led kørelys, led baglygter, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, områdebelysning, automatgear, aircondition, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, automatisk start/stop, adaptiv undervogn, headup display, app integration, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, cd/radio, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, airbag, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, 360° kamera, regnsensor, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 435.816 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Elektrisk kabinevarmer |
|---|---|
| 360° kamera | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | Elsæder |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alcantaraindtræk | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Head-up display |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 3-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Massage i forsæder |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Områdebelysning |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| CD/radio | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El komfortsæder | USB C tilslutning |
| El-justerbar lændestøtte | Vognbaneassistent |
| El-klapbare sidespejle m. varme |