VW ID.452 Pure 5d
Kontantpris
229.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 37.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 362 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 166 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Rækkevidde op til 362 km.
svingbart træk (manuel), varmepumpe, varme i rat, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, delalcantaraindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, tagræling, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, trådløs mobilopladning, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, airbag, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 345.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Kørecomputer |
|---|---|
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptiv fartpilot | Multifunktionsrat |
| Airbags | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
|---|---|
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk nødassistent | Skiltegenkendelse |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (manuelt) |
| Delalcantaraindtræk | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Fjernb. centrallås | Træthedsregistrering |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB C tilslutning |
| Højdejust. forsæde | Varme i rat |
| Isofix | Varmepumpe |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Vognbaneassistent |