VW ID.452 Life 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2024 |
| Kilometertal | 28.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 359 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
EV Data
🔋 Rækkevidde op til 343 km
🔋 Batterikapacitet: 52 kWh
🔋 El forbrug: 169 Wh/km
🔋 Lade stik: Type 2 (AC) & CCS Combo (DC)
🔋 AC Lade Kraft: 7,2 kW AC
🔋 AC hjemmeladning (m. 11 kW): 8 timer og 30 min.
🔋 DC Max Lade Kraft: 145 kW
🔋 DC Gennemsnitlig Lade Kraft: 87 kW
🔋 DC Hurtigladning (m. 250 kW): 10%-80% Ca. 26 min.
Highlights:
● Svingbart træk (1000 kg)
● Varmepumpe
● Automatgear
● Adaptiv Fartpilot
● Apple Carplay & Android Auto
● P sensor for & bag
● Bakkamera
● Sædevarme
● Varme i rat
● Navigation
● El sidespejle med varme
● Ambiente belysning
Bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, svingbart træk (manuel), varme i rat, fuldaut. klima, varmepumpe, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, dab radio, navigation, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, 6 airbags, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatisk lys | Sædebetræk, dellæder |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Svingbart træk (manuelt) |
| DAB radio | Udv. temp. måler |
| Dellæderindtræk | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fuldaut. klima |