VW ID.452 Life+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2025 |
| Kilometertal | 20.300 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 356 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
✅ VW Garanti frem til 8/1-2030/150.000km
✅ Bemærk med den nye model gearvælger & infotainmentskærm
✅ Elektrisk rækkevidde 356 km
✅ 170 HK/ 52kW
✅ 3 faset 11 kW AC ladning & 100kW DC hurtigladning
✅ Varmepumpe
✅ Svingbart anh træk el frigørelse til 1.000kg er monteret på bilen
✅ 18" alufælge med sommerdæk
✅ Adaptiv fartpilot
✅ Alcantara delkunstlæder Interiørpakke
✅ Højdejustering begge sider
✅ Sædevarme
✅ Læder multifunktionsrat med varme
✅ Opvarmet forrude
✅ Navigation
✅ Trådløs AppleCarplay & Android Auto
✅ Trådløs opladning af mobil
✅ Parkeringssensor for & bag
✅ Bakkamera
✅ Semi-automatisk parkeringssystem
✅ Nøglefri adgang og start
✅ Træthedsregistrering
✅ Nødbremseassistent
✅ Vognbaneassistent
✅ Skiltegenkendelse
✅ Klimaanlæg 2 Zone
✅ DANSK BIL FRA NY
Mulige tilvalg :
➕ 18" Alu vinterhjul fra 15.000, -
➕ 4 års Dinitrol 6.300 -
Vi tilbyder altid skarp finansiering gennem Jyske Finans & Santander - både med og uden udbetaling.
Få ekstra tryghed med i handlen – mulighed for tilkøb af CarGarantie på alle vores biler – hør nærmere
Vi samarbejder omkring ladeløsninger med OK, LOOAD, Clever m.fl
Vi tager naturligvis Jeres nuværende bil i bytte.
Åbningstider i salgsafdeling
Alle hverdage fra kl. 9.00 – 17.30
Lørdag og søndag fra kl. 11.00 – 16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 310.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| 6 airbags | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Mørk loftbeklædning |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | Musikstreaming via bluetooth |
| Android auto | Navigation |
| Antispin | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Svingbart træk (elektrisk) |
| DAB radio | Svingbart træk (manuelt) |
| Delalcantaraindtræk | Tagræling |
| Delkunstlæderindtræk | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| Elektrisk kabinevarmer | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Førerovervågning med advarsel | Varme i forrude |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde | Varmepumpe |
| Intelligent hastighedsassistent | Vognbaneassistent |