VW ID.452 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 28.300 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 343 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 7,2 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 148 hk/- |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
ID.4 MED SVINGBART ANHÆNGERTRÆK!
Af særligt udstyr:
Apple CarPlay - Android Auto - DAB radio - El-foldbare spejle - Elruder for/bag - Fartpilot - Klimaanlæg 3-zoner - Multifunktionsrat - Nøglefri start - Parkeringssensor for/bag - Trådløs mobilopladning - 19" Alufælge - LED for og baglygter - Anhængertræk - Armlæn - Højdejusterbart førersæde - o.m.a
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 343 km
Hjemmeladning 0-100% : 2 faser 7,2 kw (ca. 7 timer)
Hurtigladning: 50 kw (10-80% = ca. 42 min)
Fragus garantiordning tilbydes
Husk at booke en forudgående aftale om besigtigelse eller prøvetur direkte via am.dk eller på telefon 36 93 15 00 så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er tid til at snakke om handlen efterfølgende.
Altid 150 brugte biler på lager !
BILEN STÅR HOS ANDERSEN & MARTINI - TAASTRUP
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 290.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Aircondition | LED baglygter |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Trådløs mobilopladning |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El-klapbare sidespejle | USB C tilslutning |