VW ID.379 GTX Performance+ 5d
Kontantpris
359.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2025 |
| Kilometertal | 12.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 591 km |
| Batterikapacitet | 79,0 kWh |
| Energiforbrug | 153 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 326 hk/545 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
⚡Skal der mere sport i din hverdag. Så kom forbi og se hverdagens lille lyn.
FREMHÆVET UDSTYR:
✅ Interiørpakke Plus inkl. Top-Sportsæder
✅ 5 års / 150.000 km garanti
✅ Panoramaglastag i mørkt glas med elektrisk solgardin
✅ Assistentpakke Plus
✅ Lydsystem "Harman Kardon" med 8+1 højttalere, 12-kanals forstærker, subwoofer og 480 W systemydelse
Vi tilbyder attraktive finansieringsmuligheder via Volkswagen Semler Financial Services – og vi tager gerne din nuværende bil i bytte.
Kom forbi til en uforpligtende prøvetur! Vi glæder os til at hjælpe dig videre til din næste drømmebil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 385.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 2.000 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Elsæder |
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alcantaraindtræk | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto. nødbremse | Massage i førersæde |
| Auto. parkering | Massage i forsæder |
| Automatgear | Matrix LED forlygter |
| Automatisk forvarmning af batteri | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| City steering | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys i bag | Sportssæder |
| El indst. førersæde | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El komfortsæder | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| El-ruder | Varme i rat |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer |