VW ID.379 GTX Performance+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2025 |
| Kilometertal | 16.800 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 591 km |
| Batterikapacitet | 79,0 kWh |
| Energiforbrug | 153 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 326 hk/545 nm |
| Acceleration | 5,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
👇🏻 Kontakt os nu! ☎️ Ring til Salgsafdelingen på tlf. 56 65 20 01
Farve: Grenadilla Black Metallic
Din nye bil er udstyret med:
5 års / 150.000 km garanti
🔵 Interiørpakke Plus inkl. Top-Sportsæder
🔵 20" letmetalfælge Skagen
🔵 360 graders kamera Area View
🔵 Head-up display med Augmented Reality
🔵 Forsæder m. el-justerbar lændestøtte samt massage
🔵 Head-up display med Augmented Reality
🔵 " Lydsystem "Harman Kardon" med 8+1 højttalere, 12-kanals forstærker, subwoofer og 480 W
🔵 Navigation Discover Pro
🔵 Undervogn med adaptiv dæmpning
matrix led forlygter, 20" alufælge, 360° kamera, blindvinkelsassistent, fjernlysassistent, adaptiv fartpilot med kø-assistent, 2 zone klima, nøglefri adgang, varmepumpe, headup display, delalcantaraindtræk, el indst. forsæder, sportssæder, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, dynamisk blinklys, mørktonede ruder i bag, automatisk forvarmning af batteri, varme i rat, aut. nedbl. bakspejl, dab+ radio, navigation, apple carplay, android auto, parkeringssensor (bag), regnsensor, automatisk parkeringssystem, parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, automatisk lys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 385.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 2.000 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Dynamisk blinklys |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | El indst. forsæder |
| 360° kamera | Elsæder |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Head-up display |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Matrix LED forlygter |
|---|---|
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk forvarmning af batteri | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Sportssæder |
| DAB+ Radio | Tonede ruder |
| Delalcantaraindtræk | Varme i rat |
| Dobbelt bagagerumsbund | Varmepumpe |