VW ID.377 Tour 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 63.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 540 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Farve: Glacier White Metallic, metallak
Interiør: Style Plus, stof
Tilkøbt Fabriksudstyr:
⚡️ Komfortpakke Plus
- 2 Zone Klima
- Hævet bagagerumsbund
⚡️ Multimediepakke Plus
- Head-Up Display
⚡️ Interiør Style Plus
- Elektriske Sæder m. massage
Udvalgt standardudstyr:
* 19" Alufælge m. vinterdæk er monteret.
- Nøglefri betjening
- Trådløs opladning af telefon
- Træthedsregistrering
- Mørktonede ruder, bag
⚡️ Assistentpakke Plus
- Travel assist
- Adaptiv fartpilot
- Blindvinkelsassistent
⚡️ Designpakke
- Matrix LED Forlygter
- Fuld LED Baglygter
* Navigation
* Trådløs Apple Carplay & Android Auto
* Parkeringssensor for & bag
* Bakkamera
- Multifunktionslæderrat m. varme
- Driving Mode Select
* Lane & frontassist
* El-klapbare sidespejle m. varme
* Automatisk lysstyrring
* DAB+ Radio
Vi tilbyder tilmed en af landets skarpeste finansieringsløsninger, med virkelig attraktive renter. Vi tilpasser løsningen til dine behov og din økonomi.
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Apple carplay | Massage i forsæder |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk kabinevarmer | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |